KRAV MAGA


Naszym priorytetem są realistyczne scenariusze i realne, najprostsze sposoby obrony. Podczas szkolenia główny nacisk kładziemy na naukę obron przed obchwytami tułowia, obaleniami, duszeniami, gwałtem, atakami nożem czy pałką, szantażem pistoletem, oraz innymi atakami takimi jak walka w parterze. Szkolenie zapewnia taktyczny, techniczny, fizyczny i mentalny rozwój. Przygotowuje trenujących do działania we wszelkich okolicznościach i scenariuszach wydarzeń oraz w różnych środowiskach walki. Trening trwa 90 min. Obszary szkolenia:

 • zapobieganie, unikanie i ucieczka przed zagrożeniami;

 • fizyczna i mentalna kontrola i rozbrojenie przeciwnika;

 • obrona przed atakami nieuzbrojonymi: uderzeniami pięścią, łokciem, głową oraz kopnięciami, uwalnianie z wszelkiego rodzaju uchwytów i duszeń;

 • obrona przed atakami uzbrojonymi: atakiem i szantażem nożem i innymi ostrymi przedmiotami oraz różnymi rodzajami broni;

 • ataki i kontrataki, w stosunku do różnych celów, w różnych dystansach, o różnym zasięgu, na różnych płaszczyznach, pod różnymi kątami, we wszystkich kierunkach i rytmach – wykonywane ze wszystkich pozycji oraz używanie wszelkich przedmiotów w celu samoobrony;

 • radzenie sobie ze wszystkimi powyższymi atakami nadchodzącymi ze wszystkich kierunków i miejsc, ze strony jednego lub wielu atakujących.


W treningach mogą uczestniczyć osoby o ogólnym dobrym stanie zdrowia, u których nie stwierdzono przeciwwskazań medycznych. Do grupy przyjmowane są osoby dorosłe (pełnoletnie) oraz osoby od 13 roku życia za zgodą prawnych opiekunów wyrażoną na piśmie. Trenujemy w grupach mieszanych (damsko-męskich), większość osób rozpoczynających treningi w naszej sekcji to osoby bez doświadczeń w sportach i sztukach walki oraz bez przygotowania kondycyjnego.  W grupie początkującej pracujemy od podstaw technicznych oraz kondycyjnych (czyli od podstaw samoobrony oraz walki w bliskim kontakcie, prawidłowych zachowań w różnych sytuacjach i z różnym przeciwnikiem).

Chcąc regularnie uczestniczyć w zajęciach należy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt treningowy, niezbędną podstawą jest ochraniacz krocza (suspensor) oraz zębów (na górną część szczęki). W czasie trwania szkolenia instruktor będzie udzielać dodatkowych informacji na temat ochraniaczy i sprzętu treningowego. Student może zakupić je we własnym zakresie lub za pośrednictwem instruktora.

Na zajęcia należy przychodzić kilkanaście minut przed ich rozpoczęciem, aby zdążyć się przebrać i przygotować do treningu. Uczestnik zobowiązany jest do posiadania czystego i schludnego stroju do ćwiczeń oraz obuwia (bezpiecznego dla Ciebie i partnera, w którym sam/a akceptował/a byś kopnięcia). Należy również pamiętać o higienie osobistej – w czasie treningu będziesz miał/a bliski kontakt fizyczny z innymi osobami.


T R E N I N G I

 

  • trening techniczny;
  • trening siłowo wytrzymałościowy oraz kondycyjny;
  • szkolenie technik z użyciem broni palnej, noża, pałki;
  • sparingi semi contact i full contact;
  • techniki obrony i walki w parterze.